Архиепископ Феофилакт тхьэлъэIу щригъэкIуэкIащ Баку къалэм

24.10.2021
Просмотры: 3226

2021 гъэм жэпуэгъуэм и 23-24-хэм Псыхуабэ, Черкесск щIыналъэхэм я архиепископ Феофилакт, Бакинскэ, Азербайджанскэ епархиехэр пIалъэкIэ зезыгъакIуэм тхьэмахуэ тхьэлъэIурэ тхьэлъэIу литургиерэ щригъэкIуэкIащ Баку къалэм и кафедральнэ члисэ зэхуэхьэсам. ТхьэлъэIум хыхьэу щоджэн нэхъыщхьэм къулыкъур драгъэкIуэкIащ члисэ зэхуэхьэсам и щоджэнхэм. Пастыр нэхъыщхьэм тхьэлъэIу литургиер епархием и щоджэнхэм я гъусэу иригъэкIуэкIащ.

Синод лъапIэм и унафэр гъэзэщIэным и IуэхукIэ (24.09.21 журнал №3) Москварэ Урысей псомрэ я Патриарх Кирилл и Указыр щIыгъуу, архиепископ Феофилакт Бакинскэ епархием и клирик, игумен Алексий (Никоноров) архимандрит къулыкъур хуигъэфэщащ икIи Бакинскэ Епархием и управленэм и секретарь, кафедральнэ члисэ зэхуэхьэсам и унафэщI ищIащ.

ТхьэлъэIу нэужьым архиепископ Феофилакт Бакинскэ епархием и щоджэнхэм я гъусэу щыIащ япэ алеем икIи абдеж Бакинскрэ Азербайджанскрэ я архиепископ Александр и кхъащхьэм деж тхьэлъэIу щригъэкIуэкIащ. ИужькIэ пастыр нэхъыщхьэмрэ Бакинскэ епархием и щоджэнхэмрэ удз гъэгъахэр тралъхьащ азербайджан пашэ Алиев Гейдар и кхъащхьэм.

3226
Фотогалерея