Архиепископ Феофилакт пащтыхь шэнтиуэ махуэшхуэр щригъэкIуэкIащ Шардж

26.11.2021
Просмотры: 3631

2021 гъэм щэкIуэгъуэм и 26-м, Москварэ Урысей псомрэ я Патриарх Кирилл и арэзыныгъэкIэ, Псыхуабэ, Черкесск щIыналъэхэм я архиепископ Феофилакт иригъэкIуэкIащ Урыс Чристэн Члисэм щихъ апостол Филипп и цIэр зезыхьэ члисэм и пащтыхь шэнтиуэ махуэшхуэр.

ТхьэлъэIу литургием хыхьэу щоджэн нэхъыщхьэм къулыкъур драгъэкIуэкIащ члисэм и унафэщI щоджэнархимандрит Александр (Заркишев), Псыхуабэ епархием и Административнэ секретариатым и унафэщI щоджэн Яковенкэ Илья, члисэм и щоджэнхэм. Къардэн къулыкъур иригъэкIуэкIащ щоджээн Костин Алексей. ТхьэлъэIум хэтащ члисэм и ктитор Сидоренко Юрий.

Литургие нэужьым щоджэнхэм къулыкъур драгъэкIуэкIащ апоcтол Филипп. Архиепископ Феофилакт тхьэлъэIу хэтхэм ялъигъэIэсащ Урыс Члисэм и унафэщIым къыбгъэдэкI хъуэхъур.

Члисэ ухуэныгъэр 2007 гъэм иригъэжьащ Патриарх ЛъапIэ Кирилл, Смоленскрэ Калининградскрэ я митрополит, Урыс Чристэн Члисэм и ОВЦС-м и УнафэщIу щыткIэрэ. Щэнхабзэ-узэщIыныгъэ центрыр къыщызэIуахым хэтащ эмиратым Шардж и принц Бен Сагр Аль Касеми. 2021 гъэм шыщхьэуIум и 13-м члисэм и зэгухьэныгъэм щагъэлъэпIащ члисэр зэрагъэнэхурэ илъэсипщI зэрырикъур.

Щихънагъыр гуапэу ехъуэхъуащ унафэщIым, клирикхэм, члисэм екIуалIэхэм я юбилеймкIэ.

Махуэшхуэр ирагъэкIуэкIащ коронавирус узыфэр зэбгырымыгъэкIыным и хабзэхэр къызэпамыуду.

3631
Фотогалерея