Азербайджаным и дин зэгухьэныгъэхэм я Iэтащхьэхэр IущIащ ООН цивилизацэм и Альянсым и лIыкIуэхэм

26.06.2021
Просмотры: 2616

2021 гъэм мэкъуауэгъуэм и 24-м, Псыхуабэ, Черкесск щIыналъэхэм я архиепископ Феофилакт, Бакин епархиер пIалъэкIэ зезыгъакIуэр, хэтащ Азербайджаным и дин зэгухьэныгъэхэм я Iэтащхьэхэр ООН цивилизацэм и Альянсым и лIыкIуэ Моратиносов Анхель Мигель.

Зэпсэлъэныгъэр щекIуэкIащ Кавказым и муслъымэнхэм я Управленэм. Шейх-уль-Ислам Аллахшукюр Пашазаде фIыщIэ хуищIащ хьэщIэм. Кавказым ис

муслъымэнхэм я Управленэм и унафэщIым лъагэу къилъытащ Урыс Чристэн Члисэм и мыхьэнэр, Москварэ Урысей псомрэ я Патриарх Кирилл мамырыгъэр хъумэным, абы теухуа жэрдэмхэм зегъэужьынымкIэ щIыналъэ зэпсэлъэныгъэм щиIэ увыпIэр. Мигель Анхель Моратинос зыубгъуауэ къытеувыIащ мамырыгъэр хъумэным и мыхьэнэм.

Архиепископ Феофилакт къыщыпсалъэм къыхигъэщащ Аллахшукюра Пашазаде Урыс Чристэн Члисэмрэ абы и УнафэщIымрэ ООН-м и лIыкIуэхэм щепсалъэм хьэщIэ лъапIэхэм зэхахыу псалъэ гуапэхэр зэрахужиIам папщIэ. Зэхыхьэм хэтащ унафэщIым и къуэдзэ Меджлис Милли, жылагъуэ зэгухьэныгъэхэмрэ дин IуэхущIапIэхэрэ я комитетым и унафэщI Ибрагимли Фазаил, щэнхабзэмкIэ министр Керимов Анар, Азербайджан Республикэм и парламентым и депутатхэр.

2616
Фотогалерея