Кисловодск Хъуромэм щыIущIащ фестивалрэ зэхыхьэхэмкIэ

11.01.2020
Просмотры: 2279

2020 гъэм щIышылэм и 6-м Кисловодск и Никольскэ члисэ зэхуэхьэсам и унафэщI щоджэн нэхъыжь Знаменский Иоанн унагъуихым ехъуэхъуащ, екIуэлIапIэм и нэIэм щIэтхэм. Землянскэхэрэ Курбан-Алиевхэрэ сабиих-блы япI. Члисэ зэхуэхьэсам екIуалIэхэр апхуэдэу дэIэпыкъуащ Гримайловхэ, Хадиковхэ, Кузнецовхэ, Чугриевхэ я унагъуэхэм.

2020 гъэм щIышылэм и 7-м Чристэн Свято-Никольскэ классическэ гимназием и гъэсэнхэм Хъуромэ уэрэдхэмкIэ «Крепость» санаторэм къыщызэIуахащ зэхыхьэхэр.

Кисловодск и Курорт бульварым щекIуэкIащ «Благовест» Хъуромэ фестивалыр. Къалэм и махуэшхуэр къызэIуихащ Никольскэ члисэ зэхуэхьэсам и щоджэн нэхъыжь Чеканов Димитрий, къалэдэсхэмрэ зыгъэпсэхупIэм и хьэщIэхэмрэ Христос и ХъуромэмкIэ ехъуэхъуам икIи я гум фIэщхъуныгъэр, гугъэр, лъагъуныгъэр щахъумэну захуэзыгъэзам. Гимназием и гъэсэнхэм я ансамбль Синявская Татьянэ зригъакIуэм фестивалым щигъэзэщIащ Христос и Хъуромэм и тропарымрэ кондакымрэ.

«Святыни земли родной» члисэ музейм щагъэлъэгъуащ махуэшхуэм теухуа фильм, псей хьэпшыпыжьхэм я выставкэм зыхагъэгъуэзащ, хъуромэ открыткэхэр щIыгъуу.

2020 гъэм щIышылэм и 9-м щоджэн нэхъыжь Чеканов Димитрий къалэм и роддомым щыIащ, тхьэлъэIу иригъэкIуэкIащ, анэхэмрэ медикхэмрэ ехъуэхъуащ, саугъэтхэр яритащ.

2279
Фотогалерея