Архиепископ Феофилакт хэтащ Азие Курыт митрополичье округым и Синодым и зэIущIэм

08.09.2019
Просмотры: 2588

2019 гъэм фокIадэм и 7-м Узбекистаным Ташкент епархием и Духовнэ-административнэ центрым щекIуэкIащ Азие Курыт Митрополичье округым и бжьыхьэ сессиер.

Ташкент, Узбекистан митрополитым и Викентий иригъэкIуэкIа зэIущIэм хэтащ Урыс Чристэн Члисэм и екIуэлIапIэхэм я Патриаршэ благочиниер Тыркуменистаным щызезыгъакIуэ, Псыхуабэ, Черкесск щIыналъэхэм я архиепископ Феофилакт, Бишкекскрэ Кыргызстанскрэ я щихънагъ Даниил. Азие Курыт Митрополичье округым и зэхыхьэм япэу хэтащ Душанбинскэ епархием и архиерей щихънагъ Павел.

Синодым и зэIущIэм журнал 14-м щыхэплъащ, къэхъугъэ нэхъыщхьэхэр къыщыхьахэр иужьрей мазэхэм.

Синодым и бжьыхьэ сессием къыщыхъуахэр щызэхилъхьэжым, Викентий пастыр нэхъыщхьэхэм фIыщIэ яхуищIащ, зэIущIэм зэрыхэтам, Округым и епархиехэм щрагъэкIуэкI зэхыхьэхэм зэрыхэтам папщIэ икIи иригъэблэгъащ Тхьэм и Анэм и «Знамение» тхьэнапэм IущIэну. Душанбинск епархием и щоджэн нэхъыщхьэ къулыкъур зыхуагъэфэща щихънагъ Павел щихънагъ нэхъыщхьэм фIэхъус ирихащ.

Пастыр нэхъыщхьэхэм я псалъэм и жэуапу архиепископ Феофилакт фIыщIэ хуищIащ Москварэ Урысей псомрэ я Патриарх Кирилл и тхьэлъэIухэм, Азие курыт Митрополичье округым и нэIэм зэрытригъэтым папщIэ.

2588
Фотогалерея